Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Piątek, 21 październik 2016 21:16

PRÓBNA EWAKUACJA

W dniu 21.10.2016 r. o godz. 10 00 w Publicznym Gimnazjum nr 4 i Szkole Podstawowej nr 12 zostały przeprowadzone ćwiczenia praktyczne z zakresu ewakuacji ludności z placówek szkolnych. Próbna ewakuacja miała charakter szkoleniowy i miała na celu przypomnienie zachowań i dróg ewakuacyjnych w sytuacjach zagrożenia. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała jednostka Państwowej Straży pożarnej w Bełchatowie. Miejscem zbiórki dla ewakuowanych osób był plac przed wejściem głównym do budynku oraz boisko szkolne.

Ocena przeprowadzenia próbnej ewakuacji:

  1. Wszystkie osoby przebywające w budynku opuściły go bezpośrednio po alarmowym sygnale dźwiękowym. W ewakuacji brało udział 421 uczniów, 51 pracowników szkół oraz 20 pracowników kuchni.
  2. Opuszczono wszystkie pomieszczenia, które pozostawiono otwarte z kluczami w zamkach i udostępnione do sprawdzenia.
  3. Na placu przed głównym wejściem do szkoły Pani Wicedyrektori zostały zgłoszone przez opiekunów stany liczbowe grup, które znajdowały się pod ich opieką.
  4. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Wicedyrektorowi szkoły, który odwołał alarm.
  5. Zespoły klasowe pod opieką nauczycieli wróciły do sal lekcyjnych.
  6. Cały przebieg próbnej ewakuacji można uznać za bardzo udany. Szkoła jest przygotowana do ewakuowania placówki w razie zagrożenia.

Dział: Nowości
Piątek, 21 październik 2016 21:07

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 września społeczność naszego gimnazjum uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas drugich i trzecich wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowali dla nauczycieli uroczysty koncert pod hasłem "Od nas dla Was...". Dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy pozostali pracownicy szkoły zostali obdarowani pieknymi bukietami, a przedstawiciele klas zaprezentowali swoje talenty na scenie. Były życzenia, piosenki, wiersze i skecze napisane specjalnie na tę okazję przez uczniów. Mamy nadzieję, że tego dnia uprzyjemniliśmy wszystkim dzień spędzony w szkole, a za trud wkładany w naszą edukację - dziękujemy!

SU wraz z opiekunami

Dział: Nowości

W czwartek 13 października odbyły się ostatnie w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II a pod kierunkiem wychowawczyni, pani Ilony Simińskiej, zaś o oprawę muzyczną zadbał p. Arkadiusz Kruk. Aby nadać ceremonii odpowiednią oprawę, zdecydowano się na konwencję średniowiecza. Byli zatem: herold (O. Kopczyński), kat (P. Zatorski), dwaj dzielni rycerze (D. Worpus, J. Stolarczyk) i dwie damy (O. Wdowińska, A. Kopczyńska). Panny Rozalia ze Zwierzchowa (R. Skrobek) i Weronika z Bełchatowa (W. Domańska) skrupulatnie liczyły punkty. O współczesnych realiach przypominali ochroniarze – dresiarze: W. Michalski i T. Pacyna.

Dział: Nowości
Poniedziałek, 17 październik 2016 19:55

Jeśli integracja, to tylko na wesoło!

Pojedynki sumo, pole minowe, łucznictwo, wyścigi na czteroosobowych nartach – to tylko kilka przykładów, jak można się dobrze bawić i jednocześnie integrować. Uczniowie klas I c i II a z pewnością będą mile wspominać wyjazd do Wapienników k. Radomska w dniu 10 października. Zajęcia odbywały się pod okiem instruktorów, nie było czasu na nudę, a po intensywnym wysiłku kiełbaski pieczone nad ogniskiem smakowały wybornie. Z usług organizatorów- Grupy Eventowej Sparta – jeszcze skorzystamy. A jak się wszyscy bawili? Najlepiej opowiedzą to zdjęcia.

Dział: Nowości
Wtorek, 11 październik 2016 00:50

OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

4 X obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w naszej szkole ruszył Express Lingwistyczny, który zabrał uczniów do siedmiu krajów europejskich: Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Rosji i oczywiście Polski. Uczniowie z klas: IIIb, IIIc, IIId, IIb, i IId przygotowali quizy językowe, prezentacje multimedialne, smakołyki oraz ciekawe stroje - wszystko po to, aby ich koledzy mogli zapoznać się z kulturą i  językiem krajów europejskich. Gościem specjalnym tego dnia był ulubieniec, nie tylko Europejczyków, ale całego świata – Amerykańska gwiazda muzyki, Elvis Presley, z którym można było porozmawiać w języku angielskim. Konkurs na tytuł Europejczyka Roku wygrał Piotr Zatorski z klasy IIa. W dogrywce pokonał trzech rywali, wykazując się nie tylko wiedzą o Europie, ale również doskonałym refleksem.Konkurs na najciekawszą pracę plastyczną na temat Europejskiego Dnia Języków wygrał Kamil Stachowiak z kl. Id.Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego dnia uczniom.

Nauczyciele języków obcych

Dział: Nowości
Strona 1 z 2

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy