Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Dokument w formacie .pdf

doc-acro
Dział: Dla nauczycieli

17 marca 2017 roku po raz XIV i najprawdopodobniej w takiej konwencji po raz ostatni, obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W tym dniu młodzież pod kierunkiem p. Anny Błaszczyk i p. Teresy Adamczyk oraz p. Arkadiusza Kruka (oprawa muzyczna) przygotowała uroczystą akademię, na której gościliśmy niecodziennych gości: Dyrektora Wydziału Oświaty – P. Elwirę Antońską, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta brygadiera Józefa Wodzińskiego, Wicedyrektora SP 12 – P. Renatę Oleszczyk, przedstawicieli Rady Rodziców w osobach Pań: Małgorzaty Filipiak i Ewy Kołodziejskiej oraz reprezentacje nauczycieli i uczniów ze szkół powiatu bełchatowskiego, bowiem tej uroczystości towarzyszyło także wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursów towarzyszących - literackiego i recytatorskiego o Naszym Patronie.
Uczniowie z ,,Baczyńskiego" na scenie wyznali, że Ich Patron ,,żyje, choć tak dawno umarł – a właściwie zginął. Bo istnieje dzięki swej poezji, postawie, jaką przyjął w okrutnej wówczas rzeczywistości, broniąc prawa do życia i wolności, bo miał marzenia i nie wahał się ich realizować". Słowem i gestem wyrazili hołd dla Żołnierza – Poety, wskazali na istotny fakt, że tak jak On, są gotowi do podejmowania wysiłków, by mroczny czas nigdy więcej się nie powtórzył, zapewniali ,,twój śmiech i płakanie nie odpłynie, zostanie. Uniesiemy je, przeniesiemy w czas daleki".
Pani Dyrektor Anna Szczęsna w słowie skierowanym do zebranych przypomniała pokrótce historię naszych symboli szkolnych w kontekście wyborów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na Patrona Szkoły. Zwracając się do uczniów, wskazała na ideały, jakimi warto kierować się z w życiu i na wartości, które pozwalają „nosić głowę wysoko i mówić :"Jestem/byłem uczniem Baczyńskiego". Cała uroczystość bardzo podobała się gościom, którzy ocenili ją jako wzruszającą, podkreślając przy tym kunszt aktorski uczniów, walory scenografii, a także ogólną postawę gimnazjalistów.

Dział: Nowości
Piątek, 03 marzec 2017 21:29

Baczyński po raz dziesiąty ….

Ostatnie tygodnie biblioteka szkolna poświęciła głównie popularyzacji wiedzy o Patronie Szkoły K. K. Baczyńskim. Ale nie tylko! Do 17 lutego każdego dnia chętni uczniowie, a było ich wielu, codziennie rozwiązywali zadania z konkursu „Wszystko o nowościach". Największą wiedzą o nowych książkach w bibliotece wykazali się:

  • I miejsce – Robert Koch kl. IIIb (213pkt.)
  • II miejsce – Kacper Szafrański kl. IIIb ( 151pkt.)
  • III miejsce – Wiktoria Michałek kl. IIb( 149pkt.)

Zgodnie z regulaminem konkursu również uczniowie, którzy udzielili odpowiedzi na wszystkie pytania, zostali nagrodzeni. Po raz dziesiąty - niestety ostatni - bo to już ostatni rocznik pierwszoklasistów w gimnazjum, wybraliśmy się na lekcje do MiPBP Filia nr 4 w Bełchatowie o Patronie Szkoły , aby później po cyklu zajęć stanąć do X Bibliotecznego Konkursu o Patronie Szkoły - K. K. Baczyńskim. Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce – Wiktor Jaśkiewicz kl. Id (39,5pkt.)
  • II miejsce – Sandra Kacprzyk kl. Id ( 33pkt.)
  • III miejsce – Natalia Brożyna kl. Ia ( 31pkt.)

Konkursowi, jak co roku, towarzyszyła wystawa – tym razem poświęcona dzieciństwu poety. Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy.

Dział: Nowości

Dnia 27 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w korowodzie ostatkowym, zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Barwny pochód przebierańców, wśród których oczywiście nie zabrakło Śmierci, Diabłów oraz Baby i Dziada, przemaszerował spod siedziby Muzeum przez centrum Bełchatowa, odwiedzając kolejno Urząd Gminy Bełchatów, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Miejskie Centrum Kultury, Straż Miejską oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Nie tylko dzieciom i młodzieży ta zabawa sprawiła wiele radości, ale również dla pracowników odwiedzanych instytucji była przyjemnym przerywnikiem w ich codziennych obowiązkach, a i przechodnie witali korowód z uśmiechem.

Dział: Nowości

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy