Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Wtorek, 30 maj 2017 17:12

Dzień Dziecka

zyczenia dziendziecka

Dział: Nowości
Wtorek, 23 maj 2017 22:06

Wycieczka do Pszczyny i Oświęcimia

W piątek 5 maja uczniowie klas IIA, IIIA, IID oraz IC wybrali się na wycieczkę do Pszczyny i Oświęcimia. Na początek prawdziwa „perełka" - pałac rodu Hochbergów von Pless w Pszczynie. Po dokładnym oprowadzeniu przez przewodnika po wspaniałych komnatach pałacu, zwiedziliśmy urokliwy ryneczek miasteczka. Najważniejszym punktem wycieczki był dawny nazistowski obóz Auschwitz Birkenau. Mieliśmy okazję poznać historię tego miejsca i wyobrazić sobie jak żyli więźniowie. Pogoda podczas zwiedzania nam dopisywała (podobnie jak humory). Po udanym dniu wróciliśmy do Bełchatowa z głowami pełnymi wrażeń.

Aleksandra Meyer, kl.IIIA

Dział: Nowości
Sobota, 06 maj 2017 13:28

Londyński Dziennik

Sobota, 22.04.2017

Początek zapowiada się dobrze. Mimo drobnej przygody z zapomnianym paszportem wszyscy w komplecie wyruszamy w stronę granicy. Nasza „szczęśliwa trzynastka" zajęła tył autobusu. Szybki postój na obiad i wjeżdżamy do Niemiec. Drobną atrakcję zapewnia nam nasz przewodnik Pan Maciej. Po godzinie 22:00 zatrzymujemy się, by wykonać wieczorną toaletę. Jednak tym razem po wejściu do pojazdu zastajemy wielkie dwupiętrowe łóżka zamiast foteli. Wszyscy, a przynajmniej większość, zapada w sen.

Niedziela, 23.04.2017

Następnego dnia już koło godziny 4:00 zostajemy obudzeni. „Hej, Miśki! Czas wstać!" - wciąż rozbrzmiewa w głośnikach, opiekunowie składają nasze posłania, a my porządkujemy nasze rzeczy. We francuskim Calais przechodzimy kontrolę dokumentów i po 6:00 wsiadamy na prom, płynący w stronę Dover. Już z daleka widać słynne Białe Klify. Po długiej drodze przez Niemcy, Belgię, Holandię i Francję zmęczenie daje się we znaki, lecz mimo to wszyscy ruszamy zwiedzać malowniczą Anglię. Piękne widoki od samego początku zapierają dech w piersiach, a architektura zachwyca nasze oczy. Pierwszym punktem programu jest Greenwich Park ze słynnym królewskim obserwatorium i południkiem zero, który możemy zobaczyć. Panorama Londynu, która przed nami widnieje, wyraźnie ukazuje różnice między innym stylem i czasem poszczególnych budowli.

Dział: Nowości

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy