Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Wtorek, 24 wrzesień 2013 21:55

Plebiscyt sportowy szkół

Plebiscyt sportowy szkół - po raz czwarty z rzędu mamy I miejsce!!!

W w niedzielę, 22 września, podczas VI edycji „Pikniku Olimpijskiego" rozstrzygnięto Plebiscyt sportowy szkół za rok szk. 2012/2013r. Po raz 4. z rzędu zdobyliśmy w nim  I miejsce, przed PG nr 5 i PG nr 1. Na 10 najlepszych sportowców - 8 to uczniowie (lub już dziś absolwenci) PG nr 4. Nagrodzono także 3 nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły. Gratulujemy! Tak trzymać!

Dział: Nowości
Wtorek, 24 wrzesień 2013 21:12

Plebiscyt sportowy szkół

Plebiscyt sportowy szkół - po raz czwarty z rzędu mamy I miejsce!!!

W w niedzielę, 22 września, podczas VI edycji „Pikniku Olimpijskiego" rozstrzygnięto Plebiscyt sportowy szkół za rok szk. 2012/2013r. Po raz 4. z rzędu zdobyliśmy w nim  I miejsce, przed PG nr 5 i PG nr 1. Na 10 najlepszych sportowców - 8 to uczniowie (lub już dziś absolwenci) PG nr 4. Nagrodzono także 3 nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły. Gratulujemy! Tak trzymać!

Piątek, 20 wrzesień 2013 21:18

Regulamin stołówki szkolnej

Regulamin stołówki szkolnej

Publicznego Gimnazjum nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 12
w Bełchatowie

ważny od dnia 1.09.2013r.

1. Stołówkę szkolną od 1.09.2013r. obsługuje firma „PHU Catering Service Renata Wojciechowska” z/s Wieluniu, ul. Szkolna 5, 97 -300 Wieluń, NIP: 832-180 - 41-37, która wygrała Zapytanie ofertowe.

2. Posiłki wydawane w stołówce są przygotowywane na miejscu.

3. Ze stołówki mogą korzystać:

    1. uczniowie PG nr 4 i SP nr 12 wnoszący opłaty;
    2. uczniowie PG nr 4 i SP nr 12, których dożywianie dofinansowują MPOS lub sponsorzy;
    3. pracownicy PG nr 4 i SP nr 12 - pełnopłatnie;
    4. osoby z zewnątrz, w tym rodzice uczniów - pełnopłatnie.

4. Stołówka jest czynna w godz. 11.00 – 18.00, obiady dla uczniów są wydawane są od godz. 11.30. Pierwszeństwo podczas wydawania posiłków w czasie przerw mają uczniowie i nauczyciele, którzy nie zakończyli dnia pracy.

5. Oferta posiłków dostępna w różnych wariantach (obiady jednodaniowe i dwudaniowe w abonamencie i bez abonamentu) stanowi załącznik do niniejszego regulaminu i jest wywieszana jako tygodniowy jadłospis na tablicy ogłoszeń, przed stołówką.

6. Zasady płatności za posiłki ustala właściciel firmy obsługującej stołówkę i są one wywieszane w formie komunikatu na tablicy ogłoszeń.

7. Zasady zwrotu za niekorzystanie z zakupionych posiłków z powodu nieobecności ucznia lub pracownika oraz korzystania z posiłków na wynos należy uzgodnić z firmą obsługującą stołówkę.

Poniedziałek, 16 wrzesień 2013 19:50

Konwencja Praw Dziecka

Konwencja Praw Dziecka fragmenty

Konwencja informuje, że wszyscy są równi bez względu na: rasę, kolor skóry, płeć, pochodzenie społeczne, cenzus majątkowy, język, religię, poglądy polityczne.

Art.13

Dziecko ma prawo do swobodnej wypowiedzi, czyli poszukiwania, otrzymywania i przekazywania informacji oraz idei, wszelkiego rozwoju w formie ustnej, pisemnej bądź za pomocą druku, w formie artystycznej lub innej - według wyboru dziecka.

Art.14

Dziecko ma prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania.

Art.15

Dziecko ma prawo do swobodnego zrzeszania się oraz wolności pokojowych zgromadzeń.

Art.17

Państwo umożliwia dziecku dostęp do informacji oraz materiałów pochodzących 
z różnorodnych źródeł krajowych i międzynarodowych.

Art.18

Rodzice (prawni opiekunowie) ponoszą wspólną odpowiedzialność za wychowanie dziecka.

Art.19

Dziecko ma prawo do ochrony przed wszelkimi formami przemocy fizycznej bądź psychicznej, krzywdą lub zaniedbaniem, złym traktowaniem lub wyzwiskiem, bądź wykorzystaniem seksualnym.

Art.20

Dziecko pozbawione czasowo lub na stałe swego środowiska rodzinnego lub gdy ze względu na swoje dobro nie może pozostawać w tym środowisku, ma prawo do specjalnej ochrony i pomocy ze strony państwa.

Art.23

Dziecko psychicznie lub fizycznie niepełnosprawne ma zapewnioną pełnię normalnego życia w warunkach gwarantujących mu godność, umożliwiających osiągnięcie niezależności oraz ułatwiających aktywne uczestnictwo w życiu społeczeństwa.

Art.28

Państwo będzie popierało i rozwijało międzynarodową współpracę w dziedzinie oświaty, w szczególności w celu przyczynienia się do zlikwidowania ignorancji 
i analfabetyzmu na świecie oraz ułatwienia dostępu do wiedzy naukowo-technicznej.

Art.29

Nauka dziecka będzie ukierunkowana na : 
a) rozwijanie osobowości, talentów oraz zdolności umysłowych i fizycznych dziecka, 
b) rozwijanie szacunku dla praw człowieka - jego podstawowych swobód oraz zasad, 
c) rozwijanie szacunku dla jego rodziców (opiekunów), jego tożsamości kulturowej, języka i wartości narodowych kraju, w którym mieszka i z którego pochodzi, 
d) przygotowanie dziecka do życia w wolnym społeczeństwie, w duchu zrozumienia, pokoju, tolerancji, równości płci oraz przyjaźni pomiędzy wszystkimi narodami, grupami etnicznymi, narodowymi i religijnymi oraz osobami rdzennego pochodzenia.

Art.33

Państwo zapewnia dziecku ochronę przed nielegalnym używaniem środków narkotycznych i substancji psychotropowych, zgodnie z ich zdefiniowaniem 
w odpowiednich umowach międzynarodowych.

Poniedziałek, 16 wrzesień 2013 19:46

Informacje ogólne o Rzeczniku Praw Ucznia

O Rzeczniku Praw Ucznia
Nie ma jednolitego dokumentu jednolitego dokumentu określającego prawa ucznia. Od 6 stycznia 2000 roku weszła w życie „Ustawa o Rzecznik Praw Dziecka. Tematyki praw ucznia dotyka wiele ustaw i rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej. Zwykle określa się je na podstawie Konstytucji, Kodeksu Cywilnego, Kodeksu Karnego, Ustawy o systemie oświaty, Statutu Szkoły, przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, Konwencji o Prawach Dziecka, Konwencji o Ochronie Praw Dziecka i Podstawowych Wolności. Są to dokumenty, które w państwie prawa powinny być przestrzegane, a łamanie praw w nich zawartych powinno pociągać za sobą konsekwencje w postaci postępowania sądowego.
Oczywiście nie jest w interesie ucznia podawać do sądu swojego nauczyciela za to, ze zamiast czwórki otrzymał trójkę z klasówki. Dlatego też wypracowano mechanizmy, które ułatwiają porozumienie między uczniem a nauczycielem. Do takich mechanizmów należą; instytucja Rzecznika Praw Ucznia, Samorząd Szkolny, Szkolni Rzecznicy Praw Ucznia.
Dokładna lista praw i obowiązków ucznia powinna znajdować się w Statucie Szkoły. Każda szkoła tworzy swój statut, w którym określa zasady funkcjonowania szkoły oraz sposoby współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców. W niektórych szkołach prężnie działający samorząd wybiera rzecznika lub rzeczników praw ucznia, którzy reprezentują interesy uczniów przed radą pedagogiczną czy dyrekcją szkoły.
Tam, gdzie Samorząd Uczniowski jest wyjątkowo aktywny, szkoły staja się odzwierciedleniem małych demokratycznych państewek. To, jak będą reprezentowane prawa indywidualne przysłowiowego Jasia Kowalskiego, zależy głównie od aktywności samego Jasia. Samorząd Szkolny jest pierwszym przedstawicielem i obrońcą praw ucznia.
Uczniowie szkół, w których nie zostały wypracowane formy samorządności muszą zwracać się bezpośrednio do wizytatorów pełniących funkcje rzeczników praw ucznia w Wojewódzkich Kuratoriach Oświaty.

Strona 1 z 8

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Prezentacje szkoły - YouTube

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy