Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Materiały dotyczące systemu naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych -
VULCAN System Naboru 2019/2020

ZARZĄDZENIE Nr 41/2019
Łódzkiego Kuratora Oświaty
z dnia 31 stycznia 2019 r.
Harmonogram naboru 
do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
w roku szkolnym 2019/2020
Instrukcja naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020

doc-acro

doc-acro doc-acro

 

Drodzy Kandydaci!

Napisał | Dział:: Dla kandydatów |

Przypominamy, że z dniem 1 czerwca rozpoczął się nabór do gimnazjum. Wszystkie materiały znajdziecie w zakładce: Dla kandydatów. Serdecznie zapraszamy do naszego gimnazjum, a dodatkową zachęta niech będzie treść pracy plastycznej naszej uczennicy klasy IId, Agaty Mikołajczyk.
Zapraszamy do naszej bezpiecznej i przyjaznej szkoły!

01

Przyjdź, przekaż, przyprowadź...

Dnia 24.05.2016r. - I termin oraz 31.05.2016r. - II termin w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie, ul. Budryka 7 o godz. 16 zostaną przeprowadzone testy sprawnościowe do siatkarskiej klasy sportowej. Na spotkanie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, zarówno chłopców, jak i dziewczęta wraz z rodzicami. Proszę zabrać ze sobą strój sportowy (koszulka i spodenki oraz zmienne obuwie sportowe). Podczas przeprowadzania testów będzie można uzyskać wiele cennych informacji związanych z funkcjonowaniem klas sportowych w naszej szkole. Siatkarska klasa sportowa w naszym gimnazjum to klasa koedukacyjna, w której w ramach 10 godzin wychowania fizycznego odbywają się specjalistyczne zajęcia z piłki siatkowej, zajęcia z aerobiku, zajęcia siłowe z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. W ciągu trzyletniego cyklu nauki w naszej szkole, każda klasa w ramach zajęć wychowania fizycznego przynajmniej jeden rok korzysta z basenu. Dodatkowo wszystkie chętne osoby z klasy sportowej mogą uczestniczyć w popołudniowych zajęciach treningowych, które umożliwiają rozwój umiejętności siatkarskich na najwyższym poziomie. Zajęcia te w połączeniu z klubem sportowym „SKRA" Bełchatów dają możliwość udziału w rozgrywkach klubowych odpowiednich dla poszczególnych kategorii wiekowych. Najbardziej utalentowana sportowo młodzież o dużych predyspozycjach do gry w piłkę siatkową bierze udział w siatkarskich zgrupowaniach szkoleniowych, turniejach, obozach sportowych, organizowanych przez SZS, Łódzki Związek Piki Siatkowej oraz Siatkarskie Ośrodki Szkolne działające z ramienia PZPS-u.

Małgorzata Augustyniak tel. 692 855 237
Marek Kwieciński tel. 606 983 326

My zwyciężamy na stadionach, na scenach tryumf nasz ...”.
Wywiad z Panią Dyrektor Anną Szczęsną na Dzień Otwarty naszego gimnazjum.

Redakcja.: W dniach 10-12 marca bieżącego roku odbywać się będą w naszym gimnazjum Dni Otwarte. W czwartek – 10 marca – odbędzie się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bełchatowskich Klubach Sportowych „Giganty sportu”, 11 marca - w piątek – będą mieć miejsce uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły, a w sobotę 12 marca… Ach! Ile w tym dniu będzie atrakcji! I na nie właśnie szczególnie zapraszamy szóstoklasistów stojących przed wyborem gimnazjum.  

A co odpowiedziałaby p. Dyrektor rodzicom szóstoklasistów na zadane przez nich proste pytanie: Dlaczego powinniśmy posłać tu nasze dzieci?”

Anna Szczęsna.:

Po pierwsze dlatego, że szkoła posiada bogatą ofertę edukacyjną. Uczniowie o wszelkich zainteresowaniach znajdą w niej coś dla siebie, każdy będzie miał możliwość indywidualnego rozwoju. W roku szkolnym 2016/2017 proponujemy klasę ogólną, klasy sportowe: piłka nożna i piłka siatkowa (SOS) z lekkoatletyką, klasę z rozszerzoną edukacją matematyczno – informatyczną, szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych – koła przedmiotowe, artystyczne (np. chór, teatr), sportowe, różne rodzaje zajęć zarówno dla uczniów zdolnych, jak i uczniów słabszych. W każdej klasie oczywiście dwa języki obce.

 

ZARZĄDZENIE Nr 4/2016
Łódzkiego Kuratora Oświaty  z dnia 21 stycznia 2016r.
w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, a także składania dokumentów do klas pierwszych na rok szkolny 2016/17 do publicznych gimnazjów, publicznych szkół ponadgimnazjalnych, szkół policealnych oraz szkół dla dorosłych w województwie łódzkim

Dokument w formacie .pdf

doc-acro

Uwaga, Kandydaci i Rodzice!
Wyniki naboru uczniów
do Publicznego Gimnazjum nr 4 dostępne są
w sekretariacie szkoły (I piętro).

 Dni otwarte: 10 - 12.03.2016r. 
(czwartek, piątek, sobota)

Dokument w formacie .pdf


doc-acro

Publiczne Gimnazjum nr 4
im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
w Bełchatowie

ul. Budryka 7, tel. (44) 634 80 98
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.pg4.udl.pl

logo3 oficjal

 

(Aktualizacja z dnia 04 lutego 2016r.)

1. Ilu uczniów obecnie liczy placówka?

Do Publicznego Gimnazjum nr 4 uczęszcza obecnie 276 uczniów zgromadzonych w 12 oddziałach.

2. Ile pierwszych klas utworzono w obecnym roku szkolnym?

Zarówno w roku szkolnym 2014/2015 jak i bieżącym 2015/2016 udało nam się utworzyć po 4 klasy – na 4 klasy trzecie, które w czerwcu 2014r. i w czerwcu 2015r. ukończyły szkołę. W kontekście wszechobecnego niżu demograficznego (w szczególności dotykającego osiedle Binków) taki stan naboru uważamy za bardzo satysfakcjonujący. Do kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły (SP 12 i częściowo SP 3) dołącza corocznie spora rzesza kandydaci z innych obwodów. Mamy nadzieję, że nabór na rok szkolny 2016/2017 będzie nie mniej satysfakcjonujący

3. Czym te klasy pierwsze wyróżniają się na tle innych?

Na poziomie klas pierwszych i drugich działa Szkolny Ośrodek Siatkarski (tzw. SOS) utworzony we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Urzędem Miasta Bełchatowa.  Mamy też grupy piłkarzy – przyszłe kadry GKS-u – klasy sportowe o profilu piłka nożna. Nie jesteśmy jednak gimnazjum sportowym, a jedynie gimnazjum z klasami sportowymi. W liczbie 12 oddziałów mieszczą się 4 sportowe, 2 usportowione i 6 ogólnodostępnych: ogólnych lub z rozszerzonymi ścieżkami edukacyjnymi z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, informatyki. Kładziemy nacisk na rozwój wiedzy i kompetencji ze wszystkich przedmiotów nauczania i na każdym polu – nie tylko sportowym – mamy wymierne sukcesy. Czyli…dla każdego coś dobrego.

4. Ile oddziałów klas pierwszych szkoła planuje utworzyć w nowym roku szkolnym?

Z danych demograficznych wynika, że miałyby być 3 klasy pierwsze, jednakże potencjalna ilość zgłoszeń i wniosków kandydatów daje szansę na utworzenie 4 oddziałów.

5. Jakie te klasy będą, czy będą ukierunkowane?

Tworzymy klasy tak, by każdy przyszły uczeń znalazł miejsce dla siebie. Wychodzimy z założenia, że uzdolnieniami i predyspozycjami uczniów trzeba pokierować już na etapie gimnazjum, toteż tworzymy klasy ukierunkowane (nie typowo profilowane, bo takich – zgodnie z obowiązującym prawem – na etapie gimnazjów się nie tworzy, dopiero w liceum) , tj. wspomniane wyżej klasy sportowe:  o profilu piłka nożna oraz o profilu - piłka siatkowa (w ramach SOS), matematyczno – informatyczną.  Będzie także klasa ogólna dla tych uczniów, którym w tym momencie trudno jest jeszcze określić drogę własnego rozwoju.  

Druki także do pobrania w sekretariacie szkoły

Zgłoszenie dla kandydatów z obwodu PG nr 4 (Uwaga: Drukuj dwustronnie!)o przyjęcie do Publicznego Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie w roku szkolnym 2016/2017

format .doc
doc-doc1

format .pdf
doc-acro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wniosek dla kandydatów spoza obwodu PG nr 4 (Uwaga: Drukuj dwustronnie!)o przyjęcie do Publicznego Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie w roku szkolnym 2016/2017

format .doc
doc-doc1

format .pdf
doc-acro

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiały promocyjne naboru do Publicznego Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie -
Nabór 2016/2017

 Oferta edukacyjna
na rok 2016/2017

Ulotka promocyjna naboru do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa  Plakat promocyjny klas
sportowych

doc-acro

doc-acro doc-acro

Zapraszmy do obejrzenia prezentacji oferty szkoły. Film opracowany przez uczniów klas III: Emilię Wiśniewską, Monikę Małagowską, Ninę Opyd, Sylwię Kaczmarek i Konrada Paradeckiego.

Obwód PG nr 4

Napisał | Dział:: Dla kandydatów |

Aktualny obwód PG nr 4, ul. W. Budryka 7

(Wyciąg z Uchwały Rady Miejskiej nr XX/154/12 z dnia 26 stycznia 2012r,.)

Ulice:

Antracytowa, św. Barbary, Berylowa, Brylantowa, Witolda Budryka, Bursztynowa, Chełmińska, św. Alberta Chmielowskiego, Generała Ludwika Czyżewskiego (od ul. Stanisława Staszica do granic miasta), Daleka, Diamentowa, Dolna, Geologiczna, gen. Janusza Głuchowskiego, Walerego Goetla, Górna, Granitowa, Grzybowa, Iglasta, Jesienna, Jęczmienna, Jurajska, Jutrzenki, Kalcytowa, Kaliska, Karbońska, Kasztanowa, Kaszubska, Jana Kiepury, Koralowa, św. Faustyny Kowalskiej, Kredowa, Kujawska, Kurpiowska, Kwarcowa, Lazurowa, Letnia, Lniana, Łęczycka, Łowicka, Łódzka, Małopolska, Mazowiecka, Mazurska, Miedziana, Mioceńska, Morenowa, Nefrytowa, Nowa, Olsztyńska, Opalowa, Orzechowa, Owocowa, Perłowa, Józefa Piłsudskiego (od Sienkiewicza do granic miasta), Platynowa, Podlaska, Podleśna, Pogodna, Pojezierska, Polna, Pomorska, ks. Jerzego Popiełuszki, Poranna, Przedwiośnie, Pszeniczna, Rolna, Rubinowa, Rzemieślnicza, Sieradzka, Siewna, Skaleniowa, ks. Piotra Skargi, ks. Ignacego Skorupki, Słoneczna, Solna, Srebrna, Stanisława Staszica, Szafirowa, Szmaragdowa, Świętej Kingi, Topazowa, Turkusowa, Uskok, Warmińska, Warszawska, Węglowa, Wielkopolska, Wiosenna, Wiśniowa, Wodna, Wspólna, Zbożowa, Zimowa, Złota, Żabia Żniwna, Żuławska, Żytnia.

Bełchatów, 20.02.2014r.

 

UCHWAŁA NR XVII/133/15 RADY MIEJSKIEJ W BEŁCHATOWIE
z dnia 30 grudnia 2015 r.
w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych publicznych gimnazjów prowadzonych przez Miasto Bełchatów

Dokument w formacie .pdf

doc-acro

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Prezentacje szkoły - YouTube

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy