Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Uwaga !!!

Napisał | Dział:: Nowości |

Zwroty podręczników do biblioteki szkolnej odbywać się będą w następujących terminach:
19 czerwca (poniedziałek)

 • Kl. Ia – godz. 800
 • kl. Ib - godz. 830
 • kl. Ic – po zakończeniu testu

20 czerwca (wtorek)

 • Kl. Id – godz. 800
 • kl. IIa - godz. 830
 • kl. IIb – po zakończeniu testu

21 czerwca (środa)

 • Kl. IIc – godz. 800
 • kl. IId- godz. 830

Poszczególne klasy zgłaszają się do sali 103, w w/w terminie wraz z wychowawcą.Prosimy wychowawców klas o poinformowanie uczniów o terminie zwrotu podręczników, a także o obowiązku oddania podręcznika w należytym stanie (podręcznik wraz z płytą, usunąć zapisy czynione ołówkiem, podkleić uszkodzone miejsca itp.)

Biblioteka szkolna

Takie przekonanie szczególnie intensywnie popularyzowała biblioteka szkolna na przełomie października i listopada bieżącego roku. Odbył się bowiem konkurs „Czytanie na ekranie" , w którym uczniowie klas pierwszych wykazali się znajomością biblioteki szkolnej oraz umiejętnością czytania - w odpowiednim tempie, z właściwym poziomem rozumienia oraz piękną ekspresją. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze zaprezentowali swe umiejętności w konkursie, a jego laureatami zostali uczniowie z klasy Id Mateusz Łopata i Wiktor Jaśkiewicz z klasy Id. Gratulujemy! Podczas listopadowych zebrań biblioteka szkolna starała się również przekonać rodziców o swych zaletach i możliwościach pogłębiania wiedzy jakie stwarza. Wystawa prezentująca m. in. zbiory biblioteki o tematyce związanej z wychowaniem zainteresowała wielu. Stanowiła także okazję sprzyjającą wymianie spostrzeżeń, uwag na temat wartościowej , sprzyjającej rozwojowi uczniów literatury m.in. w kontekście udziału szkoły w Narodowym Programie rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka

 

Tak brzmi tegoroczne hasło ogólnopolskich obchodów akcji: „Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych". Ich celem jest promowanie biblioteki jako miejsca szczególnie przyjaznego uczniowi, a także popularyzowanie czytania, książki, biblioteki, czytelnictwa i informacji na temat święta bibliotek szkolnych.

Propozycje realizowane w naszej szkole mają także za zadanie zapoznanie uczniów klas pierwszych z biblioteką szkolną . Obejmują one następujące formy:

 

Dokument w formacie .pdf

doc-acro

Biblioteka szkolna wraz ze Szkolnym Kołem Miłośników Książek zaprosiła gimnazjalistów do ... Warsztatu Kreatywnego Wytwarzania Zakładek do Książek, który otworzył swe podwoje w czytelni 26 kwietnia, tuż po przypadającym w tym roku w sobotę Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. Happeningowa akcja czytelnicza wpisała się w główną ideę tego Dnia, czyli popularyzowanie książki i czytelnictwa, zwłaszcza wśród młodzieży. Na przygotowanym warsztacie pracy (sześć stołów) uczniowie mogli znaleźć wszystkie niezbędne, ale też typowe i nietypowe materiały do wykonania zakładek z ...myślą przewodnią, czyli aforyzmami autorstwa wybitnych pisarzy, myślicieli z przestrzeni wielu wieków, ukazującymi wagę książek i ich lektury. Wystarczyło wziąć ze sobą nieograniczoną wyobraźnię, worek pomysłów i wykazać się niczym nieposkromioną kreatywnością, aby tę myśl zilustrować tak, by zakładka przyciągała uwagę potencjalnych czytelników i zachęcała ich do sięgnięcia po książkę. A przekładanie jej kartek tą niezwykłą zakładką było dla nich źródłem dodatkowej przyjemności i radości. Wykonane przez prawie trzydzieścioro gimnazjalistów, naprawdę cieszące oko, zakładki ozdobiły tablicę w czytelni, a na koniec roku staną się nagrodą dla najlepszych czytelników. Biblioteka dziękuje wszystkim za udział w happeningu.

KONKURS BIBLIOTECZNY

Idąc śladem bibliotek na całym świecie, również nasza szkolna biblioteka postanowiła wykorzystać sleevface do promocji czytelnictwa. „Wyjadaczom" Internetu nie trzeba tego terminu wyjaśniać, choć nie został on przetłumaczony na język polski. Niezorientowanych informujemy, że jest to zdjęcie, na którym widzimy okładkę, sfotografowaną w ten sposób, że łączy się z sylwetkami osoby lub osób, stanowiących jej przedłużenie, dopełnienie. Całość stwarza iluzję jednolitego obrazu. Okładka musi być trzymana przed osobą fotografowaną, a efekt widoczny na zdjęciu zależy od inwencji twórcy zdjęcia.

Organizacja i przebieg konkursu:

 1. Biblioteka przygotowuje zestaw książek do sleeveface (można wybrać książkę z zestawu lub zaproponować własną)
 2. Każda klasa wybiera grupę entuzjastów sleeveface i podejmuje działania (dokonuje wyboru okładki, gromadzi niezbędne akcesoria i rekwizyty).
 3. Do wykonania sleeveface klasa angażuje trzy – cztery osoby ( modela, osobę trzymającą książkę, , fotografa, osobę „techniczną"- pomagającą w ustawieniu właściwej pozycji).
 4. Organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci przystąpienia do konkursu osobiście w bibliotece do dnia 25 kwietnia br.
 5. Gotowe sleeveface należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z dopiskiem w temacie e-maila: „Sleeveface", do dnia 6 maja br.
 6. Wszystkie nadesłane sleeveface zamieścimy na stronie internetowej szkoły.
 7. W drodze głosowania wskazane zostanie najbardziej pomysłowe sleeveface, a jego autorzy zostaną nagrodzeni.
 8. Dodatkowych informacji, np. dotyczących techniki wykonania zdjęcia, udziela biblioteka szkolna.

Przykładowe sleeveface: 

Wierzymy, że nie poskąpicie swoich talentów, wyobraźni, inwencji, pomysłowości i fotograficznych umiejętności na rzecz promowania książek i czytelnictwa! A zatem, zapraszamy do udziału w konkursie!

Nauczyciele bibliotekarze

Biblioteka dla Patrona

Napisał | Dział:: Nowości |

W związku ze zbliżającym się Dniem Patrona biblioteka szkolna, jak co roku, podjęła działania mające na celu przybliżanie naszym gimnazjalistom sylwetki K. K. Baczyńskiego.
W czytelni szkolnej można obejrzeć wystawę „Pokolenie apokalipsy spełnionej" poświeconą najwybitniejszym literatom pokolenia Kolumbów. W wypożyczalni zorganizowana została ekspozycja dotycząca twórczości K. K. Baczyńskiego zawierająca m. in. pracę magisterską (dar od czytelnika) poświęconą koneksjom jego twórczości. Szczególnie potraktowani zostali pierwszoklasiści, którzy skorzystali z zajęć w bibliotece osiedlowej dotyczących życia naszego Patrona. Zaprezentowano im również zbiory biblioteki, w oparciu, o które mogli poszerzyć swoją wiedzę, a następnie odbył się IX Biblioteczny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły przeznaczony dla uczniów klas pierwszych, organizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy z MiPBP w Bełchatowie Filia nr 4. W tym roku miał on formę pisemną . Gimnazjaliści mogli pochwalić się zdobytą wiedzą, pisząc m. in. list do koleżanki lub kolegi przedstawiający ciekawostki z życia K. K. Baczyńskiego. Najlepszą znajomością sylwetki naszego Patrona, tym samym zostając laureatami konkursu, wykazały się: Martyna Pałubińska kl. Id - I miejsce; Aleksandra Jasińska kl. Id - II miejsce; Klaudia Markiewicz kl. Ib, Oliwia Karkus kl. Id - III miejsce. Gratulujemy!
(Wręczenie nagród na centralnej uroczystości z okazji Dnia Patrona)

Strona 1 z 4

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Prezentacje szkoły - YouTube

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy