Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Uwaga !!!

Napisał | Dział:: Nowości |

Zwroty podręczników do biblioteki szkolnej odbywać się będą w następujących terminach:
19 czerwca (poniedziałek)

  • Kl. Ia – godz. 800
  • kl. Ib - godz. 830
  • kl. Ic – po zakończeniu testu

20 czerwca (wtorek)

  • Kl. Id – godz. 800
  • kl. IIa - godz. 830
  • kl. IIb – po zakończeniu testu

21 czerwca (środa)

  • Kl. IIc – godz. 800
  • kl. IId- godz. 830

Poszczególne klasy zgłaszają się do sali 103, w w/w terminie wraz z wychowawcą.Prosimy wychowawców klas o poinformowanie uczniów o terminie zwrotu podręczników, a także o obowiązku oddania podręcznika w należytym stanie (podręcznik wraz z płytą, usunąć zapisy czynione ołówkiem, podkleić uszkodzone miejsca itp.)

Biblioteka szkolna

Takie przekonanie szczególnie intensywnie popularyzowała biblioteka szkolna na przełomie października i listopada bieżącego roku. Odbył się bowiem konkurs „Czytanie na ekranie" , w którym uczniowie klas pierwszych wykazali się znajomością biblioteki szkolnej oraz umiejętnością czytania - w odpowiednim tempie, z właściwym poziomem rozumienia oraz piękną ekspresją. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze zaprezentowali swe umiejętności w konkursie, a jego laureatami zostali uczniowie z klasy Id Mateusz Łopata i Wiktor Jaśkiewicz z klasy Id. Gratulujemy! Podczas listopadowych zebrań biblioteka szkolna starała się również przekonać rodziców o swych zaletach i możliwościach pogłębiania wiedzy jakie stwarza. Wystawa prezentująca m. in. zbiory biblioteki o tematyce związanej z wychowaniem zainteresowała wielu. Stanowiła także okazję sprzyjającą wymianie spostrzeżeń, uwag na temat wartościowej , sprzyjającej rozwojowi uczniów literatury m.in. w kontekście udziału szkoły w Narodowym Programie rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka

 

Tak brzmi tegoroczne hasło ogólnopolskich obchodów akcji: „Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych". Ich celem jest promowanie biblioteki jako miejsca szczególnie przyjaznego uczniowi, a także popularyzowanie czytania, książki, biblioteki, czytelnictwa i informacji na temat święta bibliotek szkolnych.

Propozycje realizowane w naszej szkole mają także za zadanie zapoznanie uczniów klas pierwszych z biblioteką szkolną . Obejmują one następujące formy:

 

Dokument w formacie .pdf

doc-acro

Biblioteka szkolna wraz ze Szkolnym Kołem Miłośników Książek zaprosiła gimnazjalistów do ... Warsztatu Kreatywnego Wytwarzania Zakładek do Książek, który otworzył swe podwoje w czytelni 26 kwietnia, tuż po przypadającym w tym roku w sobotę Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. Happeningowa akcja czytelnicza wpisała się w główną ideę tego Dnia, czyli popularyzowanie książki i czytelnictwa, zwłaszcza wśród młodzieży. Na przygotowanym warsztacie pracy (sześć stołów) uczniowie mogli znaleźć wszystkie niezbędne, ale też typowe i nietypowe materiały do wykonania zakładek z ...myślą przewodnią, czyli aforyzmami autorstwa wybitnych pisarzy, myślicieli z przestrzeni wielu wieków, ukazującymi wagę książek i ich lektury. Wystarczyło wziąć ze sobą nieograniczoną wyobraźnię, worek pomysłów i wykazać się niczym nieposkromioną kreatywnością, aby tę myśl zilustrować tak, by zakładka przyciągała uwagę potencjalnych czytelników i zachęcała ich do sięgnięcia po książkę. A przekładanie jej kartek tą niezwykłą zakładką było dla nich źródłem dodatkowej przyjemności i radości. Wykonane przez prawie trzydzieścioro gimnazjalistów, naprawdę cieszące oko, zakładki ozdobiły tablicę w czytelni, a na koniec roku staną się nagrodą dla najlepszych czytelników. Biblioteka dziękuje wszystkim za udział w happeningu.

Strona 1 z 4

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Prezentacje szkoły - YouTube

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy