Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Obszar III

Napisał | Dział:: Obszar 3 |

Obszar III - edukacja zdrowotna

 W ramach realizacji edukacji zdrowotnej na lekcjach wychowania fizycznego w gimnazjum, chętne pary uczniów przygotowały (pod nadzorem nauczyciela wych. fiz.) referaty dotyczące aktywności fizycznej, ale w odniesieniu do swojego miasta rodzinnego. Pierwsza praca miała temat: „Rekreacja i wypoczynek dobrym sposobem na aktywny tryb życia - wycieczki rowerowe po Bełchatowie i najbliższej okolicy.

Druga natomiast miała tytuł: „Moje (czyli uczniów) pomysły na wykorzystanie czasu wolnego.
Tak przygotowane prace, uczniowie oddawali nauczycielowi wych. fiz., który recenzował całość i nanosił ewentualne poprawki. Następnie uczniowie robili szatę graficzną (zdjęcia, mapki, plakaty) do swojej pracy i drukowali wersję papierową.
Myślę, że taka forma realizacji edukacji zdrowotnej w naszym gimnazjum jest dobrą praktyką, ponieważ uczniowie nie są tylko biernymi odbiorcami, ale sami aktywnie uczestniczą w procesie tworzenia. Dodatkowym atutem jest fakt, że gimnazjaliści pogłębiają swoją wiedzę o mieście Bełchatowie (jego historii, zabytkach, atrakcjach turystycznych czy sportowych) , uczą się wzajemnej współpracy, doskonalą swoje umiejętności w wyszukiwaniu cennych informacji oraz „odwiedzają” w czasie wolnym od nauki inne strony internetowe niż np. Gadu - Gadu czy Facebook.

 

Moje przemyślenia na ...

czas wolny

doc-doc1

rekreację

doc-doc1

 

 

Fotogaleria - lekcja - areobik i pływanie

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Prezentacje szkoły - YouTube

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy