Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Obszar V

Napisał | Dział:: Obszar 5 |

Obszar V - pozalekcyjne zajęcia sportowe (ruch poza szkołą)

Popołudniowa wycieczka na basen z okazji Mikołajek (06.12.2013r).

Uczniowie jednej z klas II, Publicznego Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie, postanowili, że w tym roku szkolnym spędzą Mikołajki inaczej niż zazwyczaj. Zamiast klasowego losowania i tradycyjnego obdarowywania się prezentami (nie zawsze trafionymi), wybrali aktywność fizyczną i wzajemną integrację. Popołudniowa wycieczka na basen przy Powiatowym Centrum Sportu okazała się bardzo trafionym pomysłem. Uczniowie brali udział w licznych zabawach i konkursach, a także korzystali z nietypowych przyborów. Na pływalni słychać było radosny śmiech, wzajemny doping, oklaski i okrzyki zwycięstwa. Dla najlepszych przewidziano drobne upominki w postaci porcelanowych kubeczków, smyczy do kluczy, breloków, długopisów. Po tak udanym wyjściu, gimnazjaliści postanowili, że taka lub podobna forma spędzania Mikołajek na stałe zagości w ich klasie.

 

KULIG

Dnia 01.02. 2014r. odbył się sobotni kulig jednej z klas trzecich do oddalonego od Bełchatowa ok 20 km gospodarstwa agroturystycznego w Napoleonowie. Gimnazjaliści mieli możliwość dwukrotnego przejazdu sankami lub saniami ciągniętymi przez konie po leśnych drogach tej miejscowości. Nie obyło się bez niegroźnych wywrotek, „walki na śnieżki” i potocznego „nacierania” śniegiem. Wszystko oczywiście w ramach dobrej zabawy i koleżeńskich gestów. Po zabawach na śniegu, nadszedł czas na pieczenie kiełbasek, wspólny posiłek i „łyk” gorącej herbaty. W karczmie uczniowie mogli się ogrzać i osuszyć. Wszyscy chętni mieli możliwość zwiedzenia stajni i obserwacji przygotowania zaprzęgu konnego.
Zimowy wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych. Nie brakowało aktywności ruchowej, dobrej zabawy, wzajemnej integracji oraz odprężenia po tygodniu pracy i nauki. Taka forma aktywnego wypoczynku jest zawsze mile widziana, ponieważ nie zdarza się zbyt często, a zimowe atrakcje i krajobrazy przyciągają nawet najbardziej zatwardziałych „leniwców.

 

Paintball

Dnia 29. 11. 2014r. grupa uczniów klas trzecich wraz z opiekunami, wybrała się na popołudniową zabawę „wojskową”. Na leśnych terenach odległej od Bełchatowa ok.25 km Rozprzy, rozgrywała się „walka” na: szybkość, zwinność, celność, pomysłowość i spryt. Gimnazjaliści podzieleni na dwie drużyny tropili się wzajemnie i eliminowali z dalszej gry poprzez celny strzał z broni kulkowej. Odpowiednie zabezpieczenie głowy, twarzy i pozostałych części ciała, pozwoliło bezpiecznie poddać się regułom gry i wyłonić zwycięzców. Chłopcy podeszli do „Paintballa” bardzo poważnie, byli w pełni zaangażowani w cały przebieg gry, włożyli w nią wiele energii i wysiłku, co bardzo pozytywnie wpłynęło na ich aktywność i sprawność fizyczną. Wszelkie „działania militarne” zawsze podnoszą poziom adrenaliny, uczą wzajemnej współpracy, wsparcia i dążenia do wcześniej obranego celu – zwycięstwa! Z drugiej strony, należy nauczyć się pokory, akceptacji osiągniętego wyniku i odpowiedniego zachowania w sytuacji przegranej.

 

 

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Prezentacje szkoły - YouTube

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy