Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Obszar VI

Napisał | Dział:: Obszar 6 |

Obszar VI - zajęcia zorganizowane

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KLUBACH SPORTOWYCH GKS I SKRA „GIGANTY SPORTU 2014”

 Dnia 6 marca 2014r. w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie, odbył się już po raz trzeci Powiatowy konkurs wiedzy o klubach sportowych GKS i SKRA „Giganty sportu 2014”. Konkurs był skierowany do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z całego powiatu bełchatowskiego. Jego celem było zachęcenie dzieci do zdobywania i pogłębiania wiedzy o dwóch największych bełchatowskich klubach sportowych - piłki nożnej i siatkówki - (historia, zawodnicy, trenerzy czy sukcesy), przybliżenie zasad funkcjonowania obu klubów i dokonywania naboru zawodników, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, promowanie zdrowego stylu życia i systematycznej pracy nad sobą oraz wytrwałego dążenia do obranego celu m. in. poprzez spotkanie z wybitnymi postaciami sportu, trenerami i zawodnikami.

Organizacja i przeprowadzenie „Gigantów sportu 2014” było możliwe dzięki ścisłej współpracy Publicznego Gimnazjum nr 4 z klubami sportowymi GKS i SKRA (wygłoszenie przez zawodników obu klubów krótkiej prelekcji na temat aktywności ruchowej i jej wpływu na zdrowie i życie, pomoc przy przeprowadzeniu konkursu – udział w pracach jury oraz przygotowaniu zestawów pytań dla uczestników, ufundowanie części nagród rzeczowych), Urzędem Miasta Bełchatowa (objęcie patronatu przez Prezydenta Miasta Bełchatowa, ufundowanie pucharów i dyplomów) i Starostwem Powiatowym (udział przedstawiciela w pracach jury, ufundowanie nagród rzeczowych).
Konkurs składał się z trzech etapów: pierwszy dotyczył wiedzy z historii klubów (losowanie zestawów pytań), w drugim, drużyny mogły wykazać się wiedzą o zawodnikach i trenerach (układanie zdjęć w postaci puzzli oraz podawanie imienia i nazwiska osoby przedstawionej na fotografii), a w trzecim pytania sprawdzały wiadomości z sezonów 2012/2013 oraz 2013/2014 (wartość punktową pytania losował kapitan drużyny przy pomocy „koła fortuny”).Suma uzyskanych punktów decydowała o końcowej klasyfikacji zespołów. W czasie trwania konkursu wybrano także grupę, która najaktywniej i najgłośniej dopingowała swój zespół .
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja sędziowska w składzie:

 • przewodniczący: p. Marek Andrzejewski – prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego AS
 • p. Robert Górski – inspektor ds. sportu i turystyki w Starostwie Powiatowym
 • p. Sebastian Sobczak – specjalista ds. marketingu sportowego klubu GKS
 • p. Radosław Kolanek – absolwent PG 4, były zawodnik SKRY, aktualnie trener tego klubu

Konkurs swoją obecnością uświetnili także:

 • Prezydent Miasta – p. Marek Chrzanowski
 • byli zawodnicy Reprezentacji Polski i GKS –u: p. Jacek Krzynówek,
 • p. Jacek Berensztajn, p. Jacek Popek, p. Robert Górski, p. Edward Cecot
 • aktualni zawodnicy GKS: Mateusz Wroński, Piotr Witasik, Piotr Flis

W konkursie wzięło udział 11 szkół z Bełchatowa (nr 3,4,5, 8, 9,12 i 13), Kluk, Chabielic, Kaszewic i Szczercowa. Wyniki końcowej klasyfikacji wyłoniły zwycięzcę, którym została:

 • Szkoła Podstawowa nr 8 w Bełchatowie (19pkt) – I miejsce
 • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie ( 18pkt) – II miejsce
 •  Szkoła Podstawowa w Kaszewicach (17 pkt) – III miejsce

Nagroda za najlepszy doping dowędrowała do drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie.
Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundował Prezydent Miasta, Starostwo Powiatowe, GKS i SKRA oraz Rada Rodziców PG nr 4 w Bełchatowie.
Na zakończenie konkursu, jego uczestnicy i kibice, mieli możliwość zadania zaproszonym gościom kilku pytań, otrzymania autografu lub zrobienia sobie zdjęcia. „Giganty sportu” okazały się bardzo trafionym pomysłem, który skupia wokół siebie dzieci i dorosłych, amatorów i zawodowców, trenerów i zawodników, przedstawicieli władz miasta i społeczności Bełchatowa.

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Prezentacje szkoły - YouTube

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy