Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Przyjdź, przekaż, przyprowadź...

Dnia 24.05.2016r. - I termin oraz 31.05.2016r. - II termin w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie, ul. Budryka 7 o godz. 16 zostaną przeprowadzone testy sprawnościowe do siatkarskiej klasy sportowej. Na spotkanie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, zarówno chłopców, jak i dziewczęta wraz z rodzicami. Proszę zabrać ze sobą strój sportowy (koszulka i spodenki oraz zmienne obuwie sportowe). Podczas przeprowadzania testów będzie można uzyskać wiele cennych informacji związanych z funkcjonowaniem klas sportowych w naszej szkole. Siatkarska klasa sportowa w naszym gimnazjum to klasa koedukacyjna, w której w ramach 10 godzin wychowania fizycznego odbywają się specjalistyczne zajęcia z piłki siatkowej, zajęcia z aerobiku, zajęcia siłowe z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. W ciągu trzyletniego cyklu nauki w naszej szkole, każda klasa w ramach zajęć wychowania fizycznego przynajmniej jeden rok korzysta z basenu. Dodatkowo wszystkie chętne osoby z klasy sportowej mogą uczestniczyć w popołudniowych zajęciach treningowych, które umożliwiają rozwój umiejętności siatkarskich na najwyższym poziomie. Zajęcia te w połączeniu z klubem sportowym „SKRA" Bełchatów dają możliwość udziału w rozgrywkach klubowych odpowiednich dla poszczególnych kategorii wiekowych. Najbardziej utalentowana sportowo młodzież o dużych predyspozycjach do gry w piłkę siatkową bierze udział w siatkarskich zgrupowaniach szkoleniowych, turniejach, obozach sportowych, organizowanych przez SZS, Łódzki Związek Piki Siatkowej oraz Siatkarskie Ośrodki Szkolne działające z ramienia PZPS-u.

Małgorzata Augustyniak tel. 692 855 237
Marek Kwieciński tel. 606 983 326

W dniu 15 kwietnia br. w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie odbyła się uroczystość podpisania aktu przystąpienia do współpracy z Bełchatowską Akademią Siatkówki. Akademię tę powołano przez KPS Skrę Bełchatów wspólnie z Miastem Bełchatów 3lata temu.
W uroczystości uczestniczyli Prezydent Miasta Bełchatowa Pani Mariola Czachowska oraz Wiceprezes KPS Skra Bełchatów pan Grzegorz Stawinoga. Z ramienia PZPS akt podpisywali Koordynator Regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Pan Adam Kowalski i Ambasador S.O.S Marcin Prus. Wśród gości byli również Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Pani Agnieszka Wysocka, Koordynator Regionalny S.O.S, nauczyciel Publicznego Gimnazjum nr 4, Pan Marek Kwieciński, Koordynator Wojewódzki S.O.S Pan Krzysztof Włosek, przedstawiciele PZPS Pani Olga Parzykowska i Pan Jarosław Karasiński, Dyrektorzy wszystkich bełchatowskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami wychowania fizycznego i uczniami klas VI.
Prowadzącymi całą część główną byli uczniowie klas sportowych i S.O.S – Magdalena Węgrzyn i Adrian Grzywacz. Z kilkoma ciepłymi słowami zwrócili się do zgromadzonych Pani Prezydent Mariola Czachowska i Wiceprezes Skry Pan Grzegorz Stawinoga. Przybliżono zamysł stworzenia Akademii i Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
Akty zostały podpisane i wręczone wszystkim beneficjentom porozumienia. A wręczali je wspólnie Pani Wicedyrektor Małgorzata Włóka i koordynatorzy regionalni – Adam Kowalski i Marek Kwieciński.
Ambasadorem i twarzą Akademii został zawodnik KPS Skry, reprezentant Polski, Mistrz Świata Michał Winiarski.
Po części oficjalnej nastąpiło przekazanie „władzy” nad młodzieżą Ambasadorowi Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Marcinowi Prusowi – byłemu zawodnikowi, reprezentantowi Polski w piłce siatkowej. Przez półtorej godziny Marcin Prus zachęcał do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu, jaką jest piłka siatkowa i przybliżał jej tajniki. Na zakończenie wystąpił moment zrobienia sobie wspólnej fotografii, przyszła także pora na autografy od Mistrza i Ambasadora.
W całej uroczystości uczestniczyły też bełchatowskie media, które szeroko komentowały to wydarzenie. Teraz pozostała już tylko praca na zajęciach i wybór drogi do sukcesu, która prowadzi m.in. przez mury Publicznego Gimnazjum nr 4.

Testy i turnieje w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie - 23-24.10.2013 r.

SOS działa pełną parą!

Napisał | Dział:: SOS |

Od września 2012r. w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie uczą się i trenują uczniowie (rocznik 1999) w klasie sportowej pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Szkoła została zakwalifikowana do programu SOS (Szkolnych Ośrodków Siatkarskich). Program ten ma na celu znalezienie następców najlepszych zawodników grających w lidze polskiej i reprezentacji Polski. Dzięki temu programowi otrzymaliśmy specjalistyczny sprzęt treningowy (piłki, wózki, trenażery oraz wiele innych urządzeń do prewencji i rehabilitacji). Uczniowie są też pod opieką fizjoterapeuty i ortopedy, którzy zostali zatrudnieni przez PZPS. Osprzęt, jaki otrzymał trener (kamera, projektor, laptop), służy do monitorowania działań swoich podopiecznych w formie dziennika elektronicznego. Trener Marek Kwieciński prowadzący zajęcia w tej klasie uczestniczy w konferencjach szkoleniowych prowadzonych przez wydział szkolenia PZPS, gdzie ma możliwość obserwacji jak i dzielenia się nowymi metodami treningowymi. Cały cykl szkolenia w tej klasie trwa 3 lata i obejmuje oprócz nauki także rozgrywki prowadzone w obrębie szkół gimnazjalnych, będących w programie SOS.

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Prezentacje szkoły - YouTube

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy