Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Sukces Weroniki!

Napisał | Dział:: Nowości |

Arte et ranione vivat homo – człowiek żyje na sposób konkretnej kultury

(Jan Paweł II UNESCO 1980)

Tytuł Finalisty etapu wojewódzkiego VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II dla uczniów gimnazjum: „Papież Słowianin" w dniu 6 marca 2017 roku zdobyła uczennica klasy IIIB Weronika Matyja. O tytuł ten walczyli inni uczniowie z naszej szkoły: Małgorzata Laskowska (nauczyciel: Anna Błaszczyk), Paulina Urbańska, Roksana Włodarczyk, Wiktoria Łażewska (nauczyciel: Ewa Ciecióra), Aleksandra Meyer (nauczyciel: Ilona Simińska). Gratulujemy świetnej postawy i wiedzy. Szczegóły i zdjęcia: http://wp.kuratorium.lodz.pl/wojewodzki-etap-konkursu-o-janie-pawle-ii/

I miejsce…W sieci

Napisał | Dział:: Nowości |

Miło nam poinformować, że Szkolny Teatr Profilaktyczny Impuls zdobył I miejsce w VI Powiatowym Festiwalu Profilaktycznym Światło, prezentując na scenie przedstawienie pt. W sieci. Skład zespołu: Weronika Matyja, Klaudia Gala, Julia Kołatek, Daria Rozpara, Aleksandra Wojciechowska, Robert Koch, Dawid Tkacz, Klaudia Wychowałek, Malwina Konicka, Wiktor Tkacz, Witold Lewandowski, Julia Książczyk, Bartłomiej Frączkowski, Maciej Stachowicz, Oskar Skrzypek. Opiekunowie: Anna Błaszczyk, Małgorzata Paradecka.

 

Ostatnie tygodnie biblioteka szkolna poświęciła głównie popularyzacji wiedzy o Patronie Szkoły K. K. Baczyńskim. Ale nie tylko! Do 17 lutego każdego dnia chętni uczniowie, a było ich wielu, codziennie rozwiązywali zadania z konkursu „Wszystko o nowościach". Największą wiedzą o nowych książkach w bibliotece wykazali się:

  • I miejsce – Robert Koch kl. IIIb (213pkt.)
  • II miejsce – Kacper Szafrański kl. IIIb ( 151pkt.)
  • III miejsce – Wiktoria Michałek kl. IIb( 149pkt.)

Zgodnie z regulaminem konkursu również uczniowie, którzy udzielili odpowiedzi na wszystkie pytania, zostali nagrodzeni. Po raz dziesiąty - niestety ostatni - bo to już ostatni rocznik pierwszoklasistów w gimnazjum, wybraliśmy się na lekcje do MiPBP Filia nr 4 w Bełchatowie o Patronie Szkoły , aby później po cyklu zajęć stanąć do X Bibliotecznego Konkursu o Patronie Szkoły - K. K. Baczyńskim. Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce – Wiktor Jaśkiewicz kl. Id (39,5pkt.)
  • II miejsce – Sandra Kacprzyk kl. Id ( 33pkt.)
  • III miejsce – Natalia Brożyna kl. Ia ( 31pkt.)

Konkursowi, jak co roku, towarzyszyła wystawa – tym razem poświęcona dzieciństwu poety. Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy.

Zespół "FERMATA" z sukcesem

Napisał | Dział:: Nowości |

Podczas XVI Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, którego koncert finałowy oraz wręczenie nagród miały miejsce w dniu 8 stycznia 2017r. w Kościele Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie, szkolny zespół wokalny "FERMATA" zdobył III miejsce w kategorii: zespoły gimnazja. Koleżankom z zespołu, zapewne rozpoznawalnym na zdjęciu, oraz P. Arkadiuszowi Krukowi, serdecznie gratulujemy!

Tolerancja to wysiłek płynący prosto z serca, by zrozumie przekonania, działania i zwyczaje drugiego człowieka

Pod takim hasłem z okazji Światowego Dnia Tolerancji przypadającego 16.11.2016r. w SZSO nr 2 im. A. Mickiewicza odbył się już III Powiatowy Konkurs Bądź tolerancyjny. We współpracy z pedagogiem szkolnym oraz nauczycielami języka polskiego p. Anną Błaszczyk i p. Ewą Cieciórą nasi uczniowie napisali prace literackie poruszające problem tolerancji we współczesnym świecie tolerancji. Swoich umiejętności pisarskich spróbowali: Paulina Urbańska i Ola Jaros z kl.III c, Wiktoria Uljanicka i Natalia Brożyna z kl. Ia (opieka p. E. Ciecióry) oraz Michał Świątkowski z kl.IIIb (opieka p. A. Błaszczyk). I oto... udało się! W dn. 2 grudnia br. odbyło się podsumowanie konkursu. Trzecie miejsce zdobyła Paulina Urbańska za piękny list do przyjaciela. Brawo Paulina! Trzymaj tak dalej. W galerii możecie obejrzeć kilka zdjęć z uroczystego wręczenia nagród. Zapraszamy.

5.12.2016r. w Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Tryb. rywalizowali ze sobą mistrzowie i wicemistrzowie powiatów: bełchatowskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego i piotrkowskiego m. Piotrków Tryb. Drużyna w składzie: Jakub Kusiak - kapitan (kl. IId), Przemysław Magiera (kl. IId), Michał Ślizak (kl. I d) i Marta Mikołajczyk (kl. II b) pokonała rywali m.in. z Piotrkowa Tryb., Pajęczna, Działoszyna, ulegając tylko po wyrównanych pojedynkach drużynie z PG1 i PG3 Radomsko. Tydzień wcześniej drużyna awansowała do półfinału wojewódzkiego z 2 miejsca w mistrzostwach powiatu bełchatowskiego. Opiekun drużyny: P. Arkadiusz Kruk

   01   02 wyniki

Dramą w sedno

Napisał | Dział:: Nowości |

I miejsce w kategorii gimnazjów (16 XI 2016r. ) otrzymał nasz Szkolny Teatr Profilaktyczny Impuls podczas Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
Gestem, ruchem, tańcem młodzi aktorzy (uczniowie z klas: III B i III D pod opieką p. Anny Błaszczyk i p. Małgorzaty Paradeckiej) pokazali zarówno piękno jak i degradację otaczającej nas natury. Choreografią, słowami charakteryzacją aktorską urzekli widownię, co potwierdza galeria zdjęć.Grupa, poprzez zajęcia tak wysokiego miejsca, wywalczyła w nagrodę sprzęt muzyczny dla szkoły. Wręczono go podczas Gali Finałowej w dniu 2XII 2016r. Dziękujemy i gratulujemy. Więcej informacji: http://www.powiat-belchatowski.pl/

CHEMICUS 2016

Napisał | Dział:: Nowości |

Dnia 25 maja 2015r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Bełchatowie odbył się II etap XXIV Powiatowego Konkursu Chemicznego „CHEMICUS 2016" dla uczniów gimnazjów. Jak co roku wzięliśmy w tym konkursie udział. W I etapie – do 6 maja było wykonanie prezentacji multimedialnej nt „Woda – substancja niezwykła" przez uczniów z klasy 3 D. Podczas rywalizacji drużyn z 4 gimnazjów, uczniowie dzielili się swoją wiedzą chemiczną – najpierw przeprowadzono pisemny test, następnie pytania dla każdego i ustne odpowiedzi, rozwiązywanie zadania z wykorzystaniem obliczeń stechiometrycznych i krzyżówki chemicznej oraz prezentacja wiedzy o wodzie – piosenka, wiersze, bajka, scenka aktorska lub hasła wymyślone przez uczestników konkursu. Nasza szkoła zajęła III miejsce - drużyna w składzie Julia Nowak, Zuzanna Piatka i Kacper Muszyński z klasy 3 D pod opieką pani J. Góry otrzymała dyplomy i nagrody.

Pokonaliśmy 5 gimnazjów!

Napisał | Dział:: Nowości |

XVI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjalistów przebiegł dla nas pod znakiem wyjątkowej pomyślności. W w części drużynowej pokonaliśmy 5 gimnazjów, zdobywając I miejsce. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej nasza uczennica Aleksandra Potok z klasy IIId zajęła II miejsce. Opiekunem uczniów jest P. Sylwia Łabędzka. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

Strona 1 z 5

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Prezentacje szkoły - YouTube

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy