Logowanie do konta

login
Hasło *
Zapamiętaj Mnie

Utwórz konto

Pole oznaczone gwiazdką (*) jest wymagany.
Imie
login
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Oferta projektów edukacyjnych w roku szkolnym 2016/2017.

Dokument w formacie .pdf

doc-acro

Akcja Niosę Pomoc

Napisał | Dział:: Nowości |

pah baner

Czy wiesz, że:
w 2014 roku w wyniku kryzysów
humanitarnych ponad 150 milionów osób na świecie pozostało bez
środków do życia, mieszkania, dostępu do żywności, wody czy edukacji!

Pomaganie to naturalny odruch ludzkiego serca, ale wymaga wiedzy.Pragniesz Nieść Pomoc razem z Polską Akcją Humanitarną? Włącz Swoją Szkołę w naszą Kampanię Edukacyjną.

5 powodów, dla których warto się włączyć:

Þ             przyjmiecie postawę otwartości, zrozumienia i zaangażowania na rzecz innych

Þ             zrozumiecie, czym są kryzysy humanitarne, jakie są ich przyczyny i skutki;

Þ             dowiecie się w jakich krajach pomaga PAH i czym jest skuteczna pomoc;

Þ             wywnioskujecie, jak WY możecie Nieść Pomoc;

Þ             otrzymacie  ciekawe materiały wizualne, unikatową grę terenową.

Jak zorganizować kampanię: 

  1. zarejestrujcie Swoją szkołę online na  http://www.pah.org.pl/kampanieedukacyjne;
  2. pobierzcie bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne;
  3. przeprowadźcie lekcje dotyczące kryzysów humanitarnych, skutecznej pomocy;
  4. wybierzcie akcję tematyczną, zapoznajcie uczniów z wybranym tematem i krajem, gdzie PAH realizuje projekty humanitarne;
  5. wraz z  uczniami i uczennicami przygotujcie akcję w Waszej szkole lub lokalnej społeczności.

Akcje tematyczne poświęcone skutkom kryzysów humanitarnych i rzeczywistości krajów, gdzie Niesiemy Pomoc to: Świat bez głodu, Akcja Edukacja, Studnia dla Południa, Zamiast kwiatka Niosę Pomoc

W ramach akcji: 

  1. Przekazujcie innym wiedzę na wybrany przez Was temat;
  2. Wspierajcie projekty pomocowe PAH, Nieście Pomoc ofiarom kryzysów.

Szkoła, która przyłączy się do co najmniej jednej akcji otrzyma tytuł Szkoły, która Niesie Pomoc. 

Więcej informacji na www.pah.org.pl/kampanieedukacyjne Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam: 
Sylwia Sierocińska, 
Koordynatoka kampanii edukacyjnych Polskiej Akcji Humanitarnej 

Instytut Pedagogiki SAN, Wydział Zamiejscowy SAN w Bełchatowie, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie serdecznie zapraszają do udziału w kampanii profilaktyczno-edukacyjnej pod hasłem Tydzień na rzecz Bezpiecznego Internetu w powiecie bełchatowskim. Czas trwania akcji od 23 lutego do 3 marca 2015 roku. Akcja skierowana jest do dyrektorów szkół, pedagogów, nauczycieli, rodziców uczniów wszystkich typów szkół, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu bełchatowskiego.

Zaproszenie i zgłoszenie do  akcji "Tydzień na rzecz Bezpiecznego Internetu w powiecie bełchatowskim"

Zaproszenie Zgłoszenie
doc-acro doc-acro

plakat-01-01 

Bełchatowska Karta Rodziny

Napisał | Dział:: Nowości |

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty bezterminowo, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągniecia 25 lat, zaś osoby niepełnosprawne otrzymują kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły na temat Programu Karta Dużej Rodziny można uzyskać na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl.

baner kdr

Bełchatowska Karta Rodziny w bieżący roku uległa zmianie. Zmiana polega na rozszerzeniu grupy odbiorców Karty o rodziny posiadające dzieci niepełnosprawne, bełchatowskich seniorów - osoby w wieku 60 + oraz zasłużonych honorowych dawców krwi. W efekcie czego zmianie uległa także nazwa Programu, z ,,Bełchatowskiej Karty Rodzina 3 +" na ,,Bełchatowską Kartę Rodziny" oraz grafika samej Karty. Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania i wydawania Bełchatowskiej Karty Rodziny oraz Karty Dużej Rodziny dostępne są na stronie Miasta Bełchatowa www.belchatow.pl w zakładce Bełchatowska Karta Rodziny i znajdują się w odpowiednich podkategoriach.

Osoby zainteresowane otrzymaniem Kart odwiedzając w /w stronę internetowa dowiedzą się:

  • jak wygląda wniosek o wydanie odpowiedniej Karty z możliwością jego pobrania;
  • jakie dokumenty należy przedstawić do wglądu składając wniosek;
  • jakie uprawnienia przysługują posiadaczom odpowiedniej Karty.

Wnioski o przyznanie w/w Kart należy składać w Zespole ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Bełchatowa budynek B, pok. nr 18. W przypadku pytań, informacji udzielają pracownicy Zespołu ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia urzędu Miasta Bełchatowa pod numerem telefonu 44 733 51 59. Poniżej wzory graficzne Bełchatowskiej Karty Rodziny.

karta st1  karta st2

W dniu 28.10.2014r. dokonano w naszej szkole uroczystego otwarcia pracowni zwanej Eko-Czwórką, pozyskanej w ramach projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zadanie „Moja wymarzona ekopracownia”.  W uroczystości uczestniczył Wiceprezes Funduszu, Pan Andrzej Czapla, który na ręce Pani Dyrektor Anny Szczęsnej przekazał szkole albumy o treści przyrodniczo-ekologicznej i jako pierwszy dokonał ceremonii otwarcia. Prezydenta Miasta reprezentował Wiceprezydent, Pan Janusz Mękarski,  nie zabrakło też Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Barbary Rudnickiej, oraz Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Iwony Wojciechowskiej. Najpierw odbyło się spotkanie  z udziałem wszystkich uczniów w auli, gdzie szkolni artyści pod kierunkiem Pani Anny Błaszczyk przedstawili scenki ekologiczne powiązane wspólnym tytułem: „Metamorfoza”, wzbogacone piosenkami o Matce – Ziemi. Następnie delegacje klas oraz goście wraz z Dyrekcją i Opiekunem pracowni, Panią Emilią Załęczną, udali się do tejże, gdzie poprzez przecięcie zielonej wstęgi „uzyskano dostęp”J  do wymarzonej Eko-Czwórki. Zaprezentowano tam lekcję próbną z wykorzystaniem tablicy interaktywnej zakupionej w ramach projektu, a także przeprowadzono quizy, w których uczestniczyli zarówno uczniowie jak i goście. Nasza Eko-czwórka wywołała niesamowite wrażenie na wszystkich, w szczególności na uczniach, którzy już korzystają z jej dobrodziejstw. Na zakończenie uroczystego otwarcia miał miejsce symboliczny poczęstunek: eko-cukierki, eko-kanapki i eko-tort.

Koszt ekopracowni to 30.000zł, z czego 27.000zł pozyskano z Łodzi. W ramach kwoty kompleksowo odnowiono i wyposażono pracownię w meble i liczne pomoce dydaktyczne.

Szczegóły w materiale zdjęciowych. 

 

  

 Link do strony : www.wfosigw.lodz.pl

logotyp ochrona

Nasza szkoła przywiązuje dużą wagę do kwestii zdrowego odżywiania, a także do profilaktyki uzależnień. W związku z powyższym w czasie dni rekolekcji wielkopostnych zorganizowane będą u nas "Szkolne dni profilaktyki", których to dzisiejsze (3.04.) spotkanie w auli było dobrym początkiem. Spotkaliśmy się także w ramach realizowanego projektu "Czas na zdrowie". Podczas spotkania młodzież wygłosiła tematyczną prelekcję oraz zaproponowała kilka zdrowych przepisów kulinarnych. Zatem do dzieła: Czas na zdrowie!

 

Raport programu "Czas na zdrowie"
doc-acro

Nasz szkoła bierze udziału w programie edukacyjno-badawczym „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” koordynowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Celem programu jest przeprowadzenie badania wiedzy żywieniowej polskich uczniów, ocena ich stanu odżywienia oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Mamy nadzieję, że działania podjęte w ramach programu pomogą ukształtować młodych, świadomych konsumentów oraz przyczynią się do opracowania rekomendacji w zakresie zasad racjonalnego żywienia i aktywności fizycznej dla współczesnej młodzieży. Serdecznie zapraszamy do udziału w programie wszystkie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, które pragną promować zdrowy styl życia wśród swoich uczniów. Prezentujemy certyfikat potwierdzający udział szkoły w projekcie.

jedzenie 20

 

Ogólnopolski program rozwoju chórów szkolnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Śpiewająca Polska"
Program ma na celu wsparcie rozwoju szkolnych chórów, odnowienie ruchu chóralistyki szkolnej, upowszechnianie śpiewu oraz edukację artystyczną dzieci i młodzieży, a także doskonalenie kompetencji osób prowadzących chóry.

Chór naszej szkoły, prowadzony przez p. Agnieszkę Brzezowską i p. Arkadiusza Kruka, zakwalifikował się do programu w roku 2008, dzięki czemu otrzymał dotację finansową i biorąc udział w licznych spotkaniach i warsztatach, przeżył wiele niezapomnianych chwil.

„Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – NAJWAŻNIEJSZE !!! "

Program „Moje Boisko – Orlik 2012" realizowany jest przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, aby mogły cieszyć się z uprawiania sportu w bezpiecznych warunkach, na nowoczesnych obiektach.
„Z pełną świadomością i determinacją przeznaczam coraz większe środki z budżetu miasta na szeroko rozumiane inwestycje w dzieci i młodzież. Mówię o pieniądzach, jakie gmina dokłada z własnego portfela do oświaty, o pieniądzach na zajęcia pozalekcyjne, klasy integracyjne, angielski od pierwszej klasy podstawówki. Ale także o środkach na remonty szkół, budowę placów zabaw i miejsc rekreacyjno – sportowych. Orlik 2012 doskonale wpisuje się w tą strategię" – mówił Marek Chrzanowski, prezydent Bełchatowa, który 4.12.2008 r. oficjalnie otworzył kompleks boisk sportowych Orlik 2012 przy Szkole Podstawowej nr 12 i Publicznym Gimnazjum nr 4.
W uroczystym otwarciu boisk uczestniczyli Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego, Jolanta Chełmińska. Wojewoda Łódzki, Włodzimierz Kula, Poseł RP, lokalne władze oraz Ryszard Kaliński, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, który koordynuje budowę Orlików w regionie, przedstawiciele klubu PGE GKS Bełchatów: Henryk Tomaszewski (wiceprezes), Paweł Janas (szkoleniowiec) oraz Łukasz Garguła i Dariusz Pietrasiak (zawodnicy).
Do użytku uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zostały oddane boiska do piłki nożnej, koszykówki oraz bieżnia lekkoatletyczna. Po oficjalnym otwarciu miał miejsce krótki program artystyczny, a także konkurs rzutów karny, jak i mini-spotkanie piłki nożnej.

Prezentujemy kilka fotografii z tej uroczystości:

Serwis społecznościowy

Bądź na bieżąco o najnowsze informacje z naszego serwisu:

Połącz się z nami

Szkoła w obiektywie

Prezentacje szkoły - YouTube

Zakończenie roku szkolnego za

0

Dni

0

Godziny

0

Minuty

0

Sekundy